ترک اعتیاد اصطلاحی عامیانه است که به روند درمان و بهبود اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان از جمله تریاک ، کوکائین ، حشیش ، ... و برخی داروها و نیز الکل اطلاق می گردد. در واقع ترک اعتیاد عنوانی نادرست و غیرعلمی است که در بین افراد جامعه و به شکل عمومی رواج پیدا کرده است. از منظر پزشکی ، اعتیاد یک بیماری محسوب می شود.
اصطلاح ترک اعتیاد را تنها می توان به رها کردن ، دفع کردن و یا پاک سازی بدن از ماده اعتیادآور و در اصطلاح پزشکی به سم‌زدایی اطلاق کرد و از نظر علمی ترک ماده اعتیادآور به معنای درمان اعتیاد نیست ، چرا که روند اصلی درمان اعتیاد بعد از ترک ماده اعتیادآور از بدن ، با نظارت مستمر روانپزشک و مشاوره روانشناس آغاز می گردد.
 
کلینیک ترک اعتیاد تهران، پاسخگوی سوالات شما و آماده ارائه مشاوره و خدمات در زمینه ترک اعتیاد و بستری در کلینیک میباشد. جهت مشاوره تعیین وقت جهت مشاوره ، سم زدایی و بستری تماس بگیرید

شماره همراه مشاوره و تعیین وقت قبلی : 09121762259
مشاوره و نوبت دهی : 88889395-021
تلفن همراه : 09121762259

کلینیک ترک اعتیاد تهران ، با سالها تجربه ، خدمات ترک اعتیاد را به بیماران و خانواده های ایشان ارائه مینماید. ترک اعتیاد انواع مخدر و محرک با روش های روز دنیا بدون عوارض جانبی ، از افتخارات کلینیک ترک اعتیاد تهران میباشد.

خدمات درمانی کلینیک تهران در زمینه ترک اعتیاد به شرح ذیل می باشد :

ترک اعتیاد آسان و سریع با روش جدید دتاکس

1 )  درمان های کوتاه مدت شامل ترک جسمی و سم زدایی در کلینیک ترک اعتیاد

مهم ترین و سریعترین روش درمانی اعتیاد، سم زدایی مواد یا مسمومیت زدایی در کلینیک ترک اعتیاد است. گام اول درمان اعتیاد ( ترک اعتیاد ) به مواد ، بهبود عوارض ترک اعتیاد است. فردی که به مواد اعتیاد دارد ، در صورت عدم استفاده از آن ماده مخدر ، دچار عوارض و نشانه هایی که اکثرا دردآور و مشکل ساز هستند ، خواهد شد.
 این عوارض در بسیاری از موارد بسیار دردناک و آزاردهنده هستند تا حدی که بیمار ، مجبور به مصرف دوباره میشود.  سم زدایی مواد به معنای اقدامات درمانی لازم برای رهایی از وابستگی جسمی به مواد است. بنابراین ، در صورتی درمان بیمار می تواند توأم با موفقیت باشد که نشانه های ترک او کاهش پیدا کرده تا او بتواند در برابر عدم مصرف مقاومت کند و دوره ترک خود را به پایان برساند. این مرحله از درمان ، سم زدایی یا مسمومیت زدایی گفته می شود.
این مرحله در کلینیک ترک اعتیاد تهران، به بهترین صورت انجام میگیرد.
سم زدایی به صورت سرپایی و همین طور با دوره چندروزه بستری ، در کلینیک بستری مجهز زیر نظر پزشک ، انجام میگیرد. در کلینیک ترک اعتیاد تهران، ما از روش دتاکس به همراه بستری کوتاه مدت ، که یک روش جدید است ، استفاده کرده ، گیرنده های مرفین را در بدن بلاک میکنیم و در نتیجه ، خروج مواد از بدن بدون هیچ گونه درد و خماری انجام میگیرد.

2 )  ادامه درمان با تجویز داروی ضد وسوسه

در ادامه روند بهبودی ، پس از سم زدایی ، با تجویز نسل جدید قرص های ضد وسوسه یا نالترکسون ، میل مصرف در بیمار بسیار کاهش مییابد. وقتی شخصی
مورد سم زدایی در کلینیک ، قرار می گیرد، تنها مورفین موجود در بدنش خارج می شود ولی گیرنده های مورفین همچنان به تعداد زیاد در بدن وی باقی می مانند که منجر به علایمی از جمله ولع مصرف مواد مخدر می شوند. بدون مصرف نالترکسون به شرط پاک ماندن بیمار، تقریبا شش ماه طول می کشد که این گیرنده ها کم شده و به تعداد طبیعی نزدیک شوند. با مصرف نالترکسون به مدت حداقل شش ماه این مدت زمان به سه تا چهار ماه کاهش می یابد.
اگر این دارو توسط شخصی که از مواد مخدر پاک شده است مصرف شود نه اینکه علایم خاصی ایجاد نمی کند بلکه با از بین بردن گیرنده های مورفین با عث کاهش ولع مصرف مواد مخدر نیز می گردد. پس باید زمانی این دارو را به بیمار تجویز کنیم که مطمئن باشیم سم زدایی با موفقیت انجام شده و بیمار کاملا پاک است. برای اطمینان از پاک بودن بیمار بعد از  قطع داروهای سم زدایی باید بیمار حداقل به مدت ده تا چهارده روز پاک مانده و هیچ ماده مخدر یا شبه مخدری در طول این مدت استفاده نکند.

3 )  تغییر سبک زندگی

با حضور در کلاس های مشاوره، بیماران با روش جدید زندگی بدون مصرف مواد آشنا خواهند شد. مهم ترین اصل در ادامه بهبودی ، تغییر شیوه زندگی میباشد. ما در کلینیک ترک اعتیاد تهران ، با استفاده از کلاس های گروه درمانی ، مشاور روانپزشک ، این مهم را برنامه ریزی کرده و به بیمار کمک خواهیم کرد.
 
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید